Jak działa clenbuterol?

0
161
clenbuterol

Jako beta-2-agonista, clenbuterol działa jako spalacz tłuszczu poprzez wiązanie się z receptorami beta typu 2 w ludzkiej tkance tłuszczowej i mięśniowej. Kiedy clenbuterol wiąże się z receptorem, uruchamia kaskadę reakcji biochemicznych, które zwiększają syntezę cAMP (cyklicznego monofosforanu adenozyny). cAMP z kolei aktywuje enzymy, które mobilizują kwasy tłuszczowe z adipocytów (komórek tkanki tłuszczowej). W naszym sklepie internetowym apteki sportowej można kupić clenbuterol sklep w najlepszej cenie w Polsce.

Anaboliczne i antykataboliczne działanie klenbuterolu

Kiedy clenbuterol działa na beta-2-adrenoceptory na błonie presynaptycznej, zwiększa uwalnianie noradrenaliny i adrenaliny, które mają silne działanie spalające tłuszcz. Clenbuterol zwiększa podstawową przemianę materii o 20-30% w stosunku do wartości wyjściowej.

Clenbuterol hamuje aktywność lipazy lipoproteinowej, w wyniku czego odkładanie tłuszczu w tkance tłuszczowej staje się niemożliwe. Działając na beta-2-adrenoceptory w ośrodkowym układzie nerwowym, zwiększa wydzielanie hormonów tarczycy – naturalnych spalaczy tłuszczu w organizmie.

Unikalną cechą clenbuterolu jest to, że jest on nie tylko potężnym spalaczem tłuszczu, ale również wykazuje silne działanie antykataboliczne, chroniąc mięśnie przed degradacją, co jest bardzo ważne podczas odchudzania i szczupłej kulturystyki. Badania wykazały, że jego działanie antykataboliczne jest uwarunkowane blokowaniem proteolizy Ca++-zależnej i ubikwitynowo-proteasomowej. Sklep internetowy https://anaboliki-pl.com/ to najlepszy sklep ze sterydami anabolicznymi w Polsce.

Dzięki powyższym mechanizmom produkt wykazuje umiarkowane działanie anaboliczne, co zostało udowodnione w doświadczeniach na zwierzętach i praktycznym zastosowaniu w kulturystyce. Niektórzy autorzy (Yuri Bombela) twierdzą, że clenbuterol w dużych dawkach może mieć działanie kataboliczne, ale to nieprawda. Nie ma to żadnego fizjologicznego ani praktycznego uzasadnienia.

Ze względu na fakt, że praktycznie nie wchodzi w interakcje z beta-1-adrenoceptorami, następuje rozszerzenie oskrzeli i poprawa czynności oddechowej oraz znacznie mniejsza częstość występowania działań niepożądanych ze strony układu krążenia w porównaniu z nieselektywnymi agonistami, takimi jak efedryna.

Działanie klenbuterolu

o Spalanie tłuszczu i wysuszanie mięśni

o Wzrost temperatury

o Zmniejszenie apetytu

o Wzmocnienie psychiczne

o Działanie antytaboliczne

o Działanie anaboliczne

Mała częstość występowania działań niepożądanych, prawie całkowity brak działań niepożądanych (dowody wskazują, że praktycznie nie ma nieodwracalnych działań niepożądanych) oraz szeroki zakres pozytywnych efektów, sprawiają, że clenbuterol

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here